Dołącz do grupy bohaterów – zostań wolontariuszem

Podjęcie decyzji o wolontariacie to początek wspaniałej drogi, jednak ważne, aby decyzja ta była podjęta świadomie i w odpowiedzialny sposób. Tym, którzy chcieliby zacząć zmieniać świat na lepszy, ale nie wiedzą gdzie i od czego zacząć, przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże odnaleźć się w roli wolontariusza każdemu, kto poczuje w sobie Moc Działania.

Na całym świecie, każdego dnia, pełni energii i pasji młodzi ludzie zmieniają rzeczywistość wokół siebie, angażując się społecznie. Ich szlachetne inicjatywy nie tylko wzbudzają podziw otoczenia, ale również motywują rówieśników do podobnych działań. Podjęcie takiej decyzji to początek wspaniałej drogi, wielu zastanawia się jednak  od czego zacząć?

Z myślą o takich osobach, stworzyliśmy krótki poradnik, przeznaczony dla uczniów. W poradniku znajdują się odpowiedzi na najważniejsze pytania, które może zadawać sobie każdy początkujący wolontariusz: Jak zacząć? W jakich obszarach się angażować?  Gdzie zwrócić się o pomoc? Lektura może okazać się pomocna zarówno dla osób, które dopiero myślą o rozpoczęciu przygody z aktywnością społeczną, ale również dla takich, które właśnie zaczęły działać.

Do lektury zachęcamy również przedstawicieli Centrów Wolontariaty oraz nauczycieli, którzy mogą wykorzystać ją jako uzupełnienie zajęć, dotyczących idei wolontariatu i odpowiedzialności społecznej.
Poradnik dostępny jest na stronie.

Comments are closed.