Michael Phelps dla laureatów Spirit of Community 2017

Co roku laureaci programu udają się w podróż do stolicy Stanów Zjednoczonych.  Tam biorą udział w uroczystej gali konkursu, poznają innych zwycięzców, a we wspólnej zabawie i przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach, wymieniają się swoimi doświadczeniami i wspólnie rozwijają pomysły, jak zmienić świat na lepszy.

Gościem specjalnym tegorocznej gali finałowej był multimedalista olimpijski Michael Phelps, który podczas krótkiej przemowy, wygłoszonej ze sceny nie ukrywał swojego podziwu dla młodych wolontariuszy, jednocześnie motywując ich do dalszej działalności.

Program Spirit of Community nagradza uczniów z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Chiny, Japonia, Tajwan, Korea Południowa, Indie, Irlandia czy Brazylia, a od przyszłego roku również Polska.

- Ten program to źródło wiary w lepszą przyszłość naszego świata, źródło inspiracji do działania, a przede wszystkim kuźnia młodych wolontariuszy, których postawy umacniamy i stawiamy ich za wzór do naśladowania. Nie możemy doczekać się finalistów  polskiej edycji Spirit of Community – dodaje Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica

Comments are closed.