Pomagają bezdomnym, szyją poduszki do szpitali lub drukują protezy w 3D – uczniowie, którzy zmienią świat na lepszy 

Najlepsi młodzi wolontariusze nagrodzeni podczas uroczystej gali programu Spirit of Community

Na całym świecie pełni energii i pasji młodzi ludzie realizują społeczne projekty, które zadziwiają każdego, kto o nich usłyszy. Z myślą o tych osobach powstał program The Prudential Spirit of Community, który nagradza młodych wolontariuszy z niemal całego świata, a od przyszłego roku również
z Polski.

Historia Lorelei McIntyre – Brewer, jednej z 10 nagrodzonych wolontariuszy, wzruszyła nie tylko członków jury, ale również wszystkich uczestników uroczystej gali Spirit of Community, która jak co roku zorganizowana została w Waszyngtonie. Zmagająca się z poważną wadą serca 11-letnia uczennica z Pensylwanii, doświadczyła wielu zabiegów na otwartym sercu i postanowiła wspomóc inne dzieci odzyskujące siły w szpitalach po operacjach. Stworzyła dziecięcą wersję specjalnych poduszek w kształcie serca. Dziewczynka uszyła już ponad 12.000 poduszek, które wspierają dzieci w szpitalnej rekonwalescencji. Uczennica odbierając swoją nagrodę, nieoczekiwanie postanowiła podzielić się nią z poznanym podczas pobytu w Waszyngtonie innym młodym wolontariuszem.

- Lorelei ma tylko pół serca, ale jest ono wielkie i całe dla innych – skomentowała decyzję córki mama Lorelei.

Inicjatywy wszystkich laureatów budzą podziw. Riley Callen, 14-letnia uczennica zebrała 250 000 dolarów na badania związane z leczeniem guza mózgu, którego wykryto u niej samej w wieku 8 lat. Meghana Reddy z Kalifornii wykorzystuje druk 3D do produkcji sztucznych kończyn dla tych, których nie stać na zakup profesjonalnych protez. Emily Duffy, uczennica z Irlandii szyje śpiwory dla bezdomnych, które chronią ich w trudnych warunkach pogodowych. To tylko część szlachetnych inicjatyw wyróżnionych w programie Spirit of Community.

Już wkrótce poznamy polskich młodych wolontariuszy.

 

Comments are closed.