Informacje dla uczniów

Co to znaczy być zaangażowanym społecznie?

W każdym z nas jest dobro, którym możemy dzielić się, by zmieniać świat na lepszy. Zaangażowanie społeczne to wrażliwość na drugiego człowieka i otaczający świat, to także działanie w dobrej wierze oraz bezinteresowna pomoc. Jeśli jesteś wolontariuszem, wspierasz w pomocy inne organizacje, fundacje lub instytucje, angażujesz się w akcje ekologiczne lub zwyczajnie masz głowę pełną pomysłów na to, jak czynić świat lepszym, zgłoś się do programu!

Chętnie poznamy Ciebie, Twoje spojrzenie na świat i Twoją receptę na lepsze życie.

Jak rozpocząć przygodę z wolontariatem?

Oto krótki poradnik, który pomoże Ci odnaleźć Twoje miejsce na działanie. Znajdziesz tu kilka rad od czego zacząć i cennych informacji, gdzie się udać i co zrobić, by zostać wolontariuszem. Mamy nadzieję, że ten materiał zainspiruje Cię do działania, a może chciałbyś podzielić się nim z innymi? Śmiało wydrukuj poradnik i przekaż go znajomym, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Wolontariat to wartościowy sposób na wspólne spędzenie czasu i niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

POBIERZ PORADNIK

ZGŁOŚ SIĘ DO PRAMERICA MOC DZIAŁANIA

POBIERZ FORMULARZ W FORMACIE PDF I WYPEŁNIJ GO CZYTELNIE WSPÓLNIE Z NAUCZYCIELEM (NAJLEPIEJ NA KOMPUTERZE).

 

1Poprosimy Cię w nim o podanie podstawowych informacji o Tobie, w szczególności Twoich danych kontaktowych, informacji o Twojej szkole oraz danych kontaktowych Twoich rodziców lub opiekunów prawnych.
2Następnie zostaniesz zapytany o swoje zaangażowanie w działalność społeczną. Opisz swoją motywację, wkład, wyzwania oraz rezultaty realizowanych prac.

 

3Przejrzyj ponownie i sprawdź wypełniony formularz. Potwierdź zgody rodziców na Twój udział w programie oraz zapoznaj się z Regulaminem Programu.

 

4Uzyskaj podpis dyrekcji szkoły lub nauczyciela prowadzącego program w Twojej szkole. Następnie wraz z nauczycielem prześlijcie do nas zgłoszenie.
5Informacja o Twoim zgłoszeniu zostanie wysłana e-mailem na wskazany w formularzu adres. Zgłoszenie zostanie poddane wstępnej weryfikacji.